Ponad 3 mld złotych na kontach PPK do końca 2020 roku

Polacy rozpoczynają program PPK. W pierwszej fazie dla największych prywatnych podmiotów oszczędności do końca 2020 roku sięgną 3 mld złotych.

Co to jest PPK?

To  rządowy program, którego celem jest pomoc Polakom w oszczędzaniu środków finansowych . Udział w nim jest dobrowolny, ale z automatu wpisywane są do niego osoby zatrudnione w wieku 18-55 lat. W 2019 roku trafiły do niego osoby pracujące w największych przedsiębiorstwach. Obecnie faza dotyczy firm w przedziale 50-49 pracowników, czyli  20 tys. średnich przedsiębiorstw, która mają czas na zrobienie tego do 24 kwietnia 2020 roku.

Spore kwoty już w 2020 roku

Do końca kwietnia w PPK znajdować się ma 1,1 mld zł, z czego ok. 25 proc. stanowić będą wpłaty przekazane przez państwa z tytuł wpłat powitalnych oraz rocznych premii. Jeszcze bardziej okazale wyglądać ma to na koniec bieżącego roku. – Zakładamy, że już na koniec 2020 roku kwota oszczędności pracowników w PPK przekroczy 3 mld zł, a kwota dopłat wyniesie blisko 450 mln zł – zapowiedział  Paweł Borys prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Przystępuje do 40% pracowników

Paweł Borys stwierdził, że partycypacja na poziomie 40-50 proc. w I turze programu można uznać za wynik bardzo dobry. Prezes PFR, podobnie jak premier RP Mateusz Morawiecki stwierdził, że z uwagi na doświadczenia OFE, przekonanie do nowej inicjatywy będzie wymagać czasu.

Zapraszamy pracodawców do współpracy w ramach wdrożenia PPK w firmie:

biuro@doradcaPPK.com.pl

Łukasz Cieniak

+48 664 484 218
Doradca PPK

UMÓW SPOTKANIE